پرسش و پاسخ

- چگونه سایز انگشت خود را بدانم؟

برای مشاهده راهنمای تصویری اندازه گیری سایز انگشت در منزل لطفا به لینک زیر در وبلاگ اکنو مراجعه فرمایید:

اندازه گیری سایز انگشت در خانه

- آیا میتوانم بدون کارت بانکی از شما خرید نمایم؟

بله. کافیست تا در مرحله پرداخت نوع پرداخت را واریز نقدی انتخاب نمایید. شماره حساب های ما نمایان می گردد و شما میتوانید پس از یادداشت آنها به بانک مراجعه و واریز را انجام دهید. سپس از طریق بخش ثبت فیش نقدی اطلاعات فیش واریزی را ثبت نمایید تا کالا برایتان ارسال گردد.

اگر ساکن شهر بوشهر هستید، می توانید پرداخت نقدی درب منزل و یا پرداخت با کارت از طریق پایانه سیار اکنو را انتخاب فرمایید.

 

- آیا گارانتی نقره جات شما نیز مانند برخی از فروشگاه ها 50، 99 و یا 1000 ساله می باشد؟

 خیر. این موضوع به روشنی در صفحه خط مشی اکنو شرح داده شده است.

گارانتی مشخصا واژه ایی است که برای تعریف تعهد فروشنده و یا سازنده کالا در قبال مشتریان برای تامین صحت کارکرد و کیفیت آن کالا بکار برده می شود. گارانتی بایستی دارای شروط اعتبار گارانتی و مدت زمان معقول باشد. روشن است که هر کالایی را می توان حتی تا 2 میلیون سال و یا بیشتر هم گارانتی کرد ولی گارانتی بیشتر از یک کلمه در حقیقت یک تعهد حقوقی است. تعهد گارانتی را یا بایستی شخصیت حقوقی مانند شرکت های معتبر بعهده بگیرند که با کنار رفتن هرکدام از پرسنل و مدیران خویش به هر حال شخصیت حقوقی خود را حفظ نموده و قائل به فرد نیستند (مانند بسیاری از شرکت ها مانند سونی، پاناسونیک و غیره که چندین نسل از مدیران به این شرکت آمده و رفته ولی شرکت ذات حقوقی خود را از دست نداده است) و یا شخصیت حقیقی مانند مدیر یک فروشگاه که در اینجا تعهد گارانتی را فردی بعهده دارد که پس از او مسئولیت حقوقی گارانتی نیز با او از کف می رود (پس گارانتی که این شخص ارائه می کند باید در مدت معمول عمر یک انسان قابل اجرا باشد). اگر با حسن نیت تمام بسیاری از فاکتورهای طبیعی زندگی (مرگ، ورشکستگی، سیل و بسیاری از بلایای طبیعی) را کنار بگذاریم حتی اگر صاحب فروشگاه اینترنتی در موقع فروش کالا به شما 1 ساله باشد (که امری بعید و طبق قانون تجارت غیرقانونی است) باز هم احتمال اینکه 98 سال عمر کند مساله ای دور از ذهن است. فروشگاه هایی که تبلیغ گارانتی 99 ساله کالای خود را در هر گوشه سایت خود قرار داده اند، حتی یک شخصیت حقوقی مانند شرکت هم نیستند که بعد از 50-60 سال مشتری حداقل با یک شخصیت حقوقی فعال تحت قوانین جاری کشور طرف باشد.

در اکنو 7 روز به شما فرصت بازگرداندن کالا داده می شود. شما طی این 7 روز می توانید کالا را از نظر کیفیت، زیبایی، عیار، اصل بودن نگین ها (اگر در شناسنامه نوشته شده که نگین ها اصل هستند)، واقعی بودن مندرجات علمی و فنی درج شده در شناسنامه، قیمت و غیره بررسی نموده و در صورت عدم رضایت کالا را به ما مرجوع و وجه خود را پس بگیرید.


- برای پرداخت از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی به چه چیزهایی نیاز هست؟

شما برای پرداخت وجه از طریق اینترنت به یک کارت بانکی فعال عضو شبکه شتاب نیاز دارید. شما بایستی از قبل رمز دوم اینترنتی کارت خود را از طریق دستگاه ATM بانک صادرکننده کارت فعال نموده باشید. اگر کارت شما هنوز از مدت اعتبار برخوردار است براحتی میتوانید خرید اینترنتی خود را انجام دهید. مشخصات لازم را در صفحه پرداخت اینترنتی وارد و خرید را تکمیل نمایید.


- کالا را سفارش داده و وجه آن را پرداخت نموده ام اکنون از خرید خود منصرف گشته ام، نحوه استرداد کالا به چه صورت است؟

اگر کالا هنوز توسط اکنو برای شما ارسال نگردیده است وجه شما همان رو به طور کامل به حساب شما واریز میگردد برای این کار لازم است که شما از طریق تلفن و یا صفحه تماس با ما انصراف خود را از خرید به ما اعلام فرمایید.

در غیر این صورت اگر کالا برای شما ارسال گردیده است و مهلت 7 روز استرداد کالا پایان نپذیرفته است، لازم است که شما پس از پر کردن فرم استرداد کالا، سفارش خود را از طریق پست به آدرس فروشگاه ارسال نمایید. در صورتی که شما به بسته بندی و ظاهر و کارکرد کالا آسیبی نرسانده باشید ( این امر توسط کارشناسان فروشگاه اکنو بررسی میگردد) وجه پرداختی شما به طور کامل به حسابتان واریز میگردد. مطابق با ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی هزینه پستی استرداد کالا از محل خریدار تا فروشگاه به عهده مشتری میباشد.